hist├│ria

V m├íji 2001 bol na internete publikovan├Ż prv├Ż predchodca port├ílu Obnova.sk. J├║l 2001 bol za─Źiatkom vytv├írania port├ílu na adrese www.restaurovanie.host.sk. Port├íl sa mal najsk├┤r profilova┼ą ako informa─Źn├Ż n├ístroj pre re┼ítaur├ítorov a konzerv├ítorov. N├ízov port├ílu bol Restaurovanie.sk - alch├Żmia obnovy. Podarilo sa n├ím ho spusti┼ą v auguste 2001. U┼ż po─Źas testovacej prev├ídzky tejto verzie, kedy adresu poznalo len m├ílo ─żud├ş, sme z├şskali prv├ę pozit├şvne ohlasy a ponuky na z├íkladn├║ spolupr├ícu. Prv├ęho janu├íra 2002 sme plynulo pre┼íli do sk├║┼íobnej ofici├ílnej prev├ídzky.

28. febru├íra 2002 sa n├ím podarilo z├şska┼ą server pre prev├ídzku port├ílu (Inaros spol s r.o.). Port├íl sa pres┼ąahoval na adresu www.obnova.sk a za─Źal nadob├║da┼ą podobu, ak├║ pozn├íme aj dnes, a

1. janu├íra 2003 port├íl pre┼íiel do riadnej prev├ídzky. Po─Źas doteraj┼íej prev├ídzky sa n├ím podarilo z├şska┼ą nieko─żko nov├Żch redaktorov, ktor├ş sa akt├şvne zap├íjaj├║ do projektu Obnova.sk ─Źi u┼ż pravideln├Żm prispievan├şm, ─Źl├ínkami alebo fotografiami. Podarilo sa n├ím z├şska┼ą aj nieko─żko sponzorov ktor├ş n├ím pom├íhaj├║ skvalit┼łova┼ą slu┼żby pon├║kan├ę verejnosti ├║plne zdarma.

Rok 2004 bol pre obnova.sk ┼ítartom do nov├ęho obdobia. Po─Źas roka sa Obnova.sk stala denn├şkom, prostredn├şctvom ktor├ęho bol ─Źitate─ż v┼żdy informovan├Ż o tom ─Źo sa deje na ÔÇ×poliÔÇť pamiatok, zbierok a staro┼żitnost├ş. K Obnova.sk sa pripojili ─Ćal┼í├ş redaktori, poradca a fotoreport├ęri. Za─Źali sme s redesignom a revitaliz├íciou port├ílu.

┬ę Spolo─Źnos┼ą pre pamiatky, dizajn: trebars:cms, Obnova.sk - Michal Hr─Źka, server: Obnova.sk, aktualizovan├ę: 01. 12. 2018, Mapa webu (sitemap).